
Westlake Z-507 är ett vinterdäck avsett för medelstora personbilar.
Den asymmetriska mönsterdesignen ger bättre hanterbarhet på snö.
Den optimerade vinkeln på sidospåret ger bra prestanda i snö, och speciella zigzagformade grepp-lameller förstärker dragkraften och bromsprestanda på snöiga vägar.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Perfekt
Däcken är toppen
Mycket bra grepp i alla väderförhållanden.
Jag har inte rest särskilt långt, och jag har ännu inte provat dem i snön, men eftersom jag inte ville spendera mycket, särskilt eftersom det är en bil som jag använder väldigt lite, var jag redan nöjd med vissa detaljer, däcken var redan mycket balanserade, med lite bly balanserade de sig, på vägen verkar de inte vara särskilt bullriga, och jag provade dem också lite i kurvorna och de är inte likgiltiga. Mönstret har en bra balans mellan sommar- och vinterdäck. Vi får se, men jag tror att jag redan har vunnit i förväg. Tack.
Bra valuta för pengarna.
Jag letade efter ett pris och hittade det, annars inget speciellt, mycket tillfredsställande pris-kvalitetsförhållande.
Allt klart, gärna igen
Mycket bra prisvärde
Km fortfarande för lågt för att döma, men bra däck för tillfället
Mycket bra däck men lite återkoppling om livslängden.